a tym najnowsze narzędzia stomatologiczne pozwalają na bezbolesne leczenie zębów lub na to, że uda się bardzo ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości powiązane z procesem leczenia uzębienia. Dlatego są one sprowadzane w dużych ilościach z hurtowni i sklepów dentystycznych. Następnie są składowane w odpowiednio przygotowanych, sterylnych pomieszczeniach co pozwala na ich używanie przez wiele lat, dopóki posiadają termin ważności lub zachowują najwyższą jakość. Pozwala to na wprowadzanie różnych oszczędności.
Wstawianie implantów zębowych jest powszechnie stosowaną praktyką. Jednak zawsze muszą być one dokładnie przygotowane i odpowiednio przechowywane co zwiększy szansę na to, że utrzymają się w szczęce zębowej. Same zabiegi wstawiania implantów zębowych nie są obecnie bardzo skomplikowane, jednak zawsze muszą zostać przeprowadzone według wcześniej przygotowanego planu i powszechnie przyjętego schematu. Poza tym pacjenci mogą wybierać implanty spośród bardzo wielu tego rodzaju środków dentystycznych. Oczywiście zawsze trzeba konkretny wybór konsultować ze specjalistą i brać pod uwagę fakt, że może on zdecydować się na zastosowanie innego implantu i przejść cały proces przygotowania do zabiegu oraz opieki po jego zakończeniu.
Chirurgia szczękowa - definicja
Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowa
Leczenie zębów bez bólu
Bezbolesne leczenie zębów jest pewnym sukcesem nowoczesnej stomatologii. Dzięki tego rodzaju leczeniu coraz więcej osób z większym spokojem decyduje się na wizytę w gabinecie dentystycznym. Również dzieci nie boją się tak bardzo wizyty w poradni dentystycznej, jeżeli wiedzą, że nie będą jej towarzyszyć dolegliwości bólowe. Jednak aby tak było gabinety dentystyczne muszą być bardzo dobrze i nowocześnie wyposażone. Poza tym dentyści w nich przyjmujący powinni posiadać najwyższe umiejętności i szeroką wiedzę na temat zasad bezbolesnego leczenia zębów. Bardzo często jest ono dużo bardziej skuteczne niż leczenie z towarzyszącymi mu dolegliwościami sprawiającymi, że pacjent reaguje bardzo nerwowo i nadpobudliwie.
Jedynie regularnie wykonywane wizyty kontrolne pozwalają na uniknięcie poważnych problemów ze zdrowiem zębów. Oczywiście nie zawsze pozwalają one na skuteczne ograniczenie rozwoju choroby zębów, jednak szybkie wykrycie ewentualnych problemów znacznie przyspiesza proces ich leczenia. Trzeba pamiętać o tym, aby planować kolejne wizyty kontrolne z odpowiednim wyprzedzeniem zwłaszcza wówczas, gdy posiada się już jakieś problemy z zębami, ponieważ w przeciwnym razie nie będą one skuteczne. Poza tym ich przesuwanie może sprawić, że pacjent zacznie męczyć się z powodu dodatkowych dolegliwości. Wszystko to sprawia, że stale przybywa osób odbywających regularne wizyty u dentystów i planujących je z odpowiednim wyprzedzeniem.